ŚCIEŻKA "JELENI SKOK"

 

Drewniane wieże widokowe to wciąż jeszcze rzadkość w Bieszczadach ale i ciekawa odskocznia od tradycyjnych szlaków. Jedną z nich znajdziemy w Cisnej – a prowadzi do niej, wytyczona przez Lasy Państwowe, ścieżka „Jeleni Skok”.

2,5 – kilometrowa trasa nie jest specjalnie wymagająca, a jej przejście zajmuje około 45 minut. Wejście na ścieżkę znajdziemy kierując się do naszego obiektu na tzw. Zamoście. Przy znajdującym się przy drodze głównej w kierunku Wetliny Szynku „Na Zamościu”, należy skręcić w prawo.
Droga oznakowana jest niewielkimi strzałkami. Idąc, miniemy tory kolejki leśnej, a gdy naszym oczom ukaże się leśna zatoczka z wiatą ogniskową oraz tablicami informacyjnymi to znak, że jesteśmy u celu – czyli na początku ścieżki widokowej. Nie sposób go przeoczyć, bo wita nas ogromna drewniana brama z napisem „Jeleni Skok”.
Elegancko wysypane kamyczkami schodki nie powinny nas zmylić, bowiem ciąg dalszy trasy, szczególnie przy deszczowej pogodzie, na klapeczki się raczej nie nadaje.
Najpierw trzeba pokonać trochę drewnianych schodów, by później cieszyć się leśną wędrówką ścieżkami wśród dzikich traw i drzew. Przy gorszej pogodzie lub po opadach, fragmentami jest dość błotniście, a idąc z najmłodszymi warto mieć na nich oko – szczególnie przy odcinku oznaczonym tablica ostrzegawczą. Informuje ona o stromym zboczu, po jednej ze stron trasy.
Sama ścieżka biegnąca zboczem Mochnaczki (777 m n.p.m), jest bardzo przyjemna, choć – jako że wiedzie do góry, wymaga trochę wysiłku. Trzeba jednak przyznać, że nasz cel wart jest trudu. Z wieży widokowej rozpościerają się wspaniałe widoki nie tylko na najbliższą okolicę, ale i bieszczadzkie szczyty. Widać stąd m.in. największe powody do dumy tego zakątka, czyli Tarnicę oraz Połoniny.
A komu spodobają się krajobrazy podziwiane z drewnianego punktu widokowego, może wybrać się na Korbanię (np. z Bukowca), gdzie tamtejsza wieża widokowa równie skutecznie  jak „Jeleni Skok”, przyciąga bieszczadzkich turystów.

Jest już nowa wieża usytuowana na parkingu na przełęczy Szczerbanówka, czyli na trasie Komańcza - Cisna.

 

Ilość zdjęć: 23
 
replica watchesrolex replicareplica tag heuerbreitling replicareplica hublotreplica panerai

ZADZWOŃ  lub  NAPISZ

    602 291 848

e-mail: miroslawa.drelich@neostrada.pl

 


 

 

           

                               

GOPR Grupa Bieszczadzka

Numer Ratunkowy w Górach

601 100 300

 

POGODA w CISNEJ
    

        Godzina po godzinie
        Na 16 dni

        
    

    

 

 Powered by: www.cdx.pl