Wieża widokowa – nowa atrakcja turystyczna w Mucznem

Zbudowana przez Nadleśnictwo Stuposiany wieża stanęła na wzgórzu Jeleniowate, w pobliżu Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem. Z tarasu widokowego nowego obiektu rozciąga się panorama na dolinę górnego Sanu i na ukraińską część Bieszczadów.

Na południu widać ciąg najwyższych szczytów z Haliczem, Kopą Bukowską, grzbietem Bukowego Berda oraz połonin Caryńskiej i Wetlińskiej. Natomiast przy dobrej widoczności wzrok można zawiesić aż na Gorganach.

Wieża ma 31 metrów wysokości i prowadzi na nią 175 schodów.

Wieża ma 10 kondygnacji i jest to jak do tej pory najwyższy obiekt tego typu w Bieszczadach.

Tymczasowe dojście do wieży prowadzi od strony polany Brenzberg. Docelowy adach.szlak z Mucznego ze ścieżką edukacyjną i tablicami informacyjnymi ma być gotowy od najbliższej wiosny.

Czas wejścia na wieżę spokojnym tempem to około 1 godz. i 20 min. Zejście jest o około 15 minut krótsze.

Wieża widokowa w Mucznem dostępna dla każdego.

Wstęp jest bezpłatny.                                                                                                                                                                    Korzystający z wieży muszą stosować się do zapisów regulaminu, a jednorazowo może tam przebywać maksymalnie 35 osób

Na wieżę należy wchodzić oraz schodzić spokojnie, umiarkowanym tempem, unikając biegania, przepychania oraz wyprzedzania innych użytkowników. Należy również pamiętać, że podczas wchodzenia i schodzenia z wieży trzeba zachować szczególną ostrożność. Obowiązuje ruch prawostronny, przyjmuje się, że pierwszeństwo mają osoby schodzące z wieży.

Wejście na wieżę widokową jest zabronione, gdy panują niekorzystne warunki atmosferyczne - gęsta mgła, opady deszczu, śniegu, gołoledź, burza i silny wiatr.

Jest to obecnie największa tego typu budowla w Bieszczadach. Dostępne do tej pory wieże widokowe na Korbani, w okolicy Szczerbanówki czy na Jelenim Stoku koło Cisnej, wyglądają przy niej mikroskopijnie.

Wybierzecie się w to miejsce, aby popodziwiać piękne Bieszczady i położone u ich podnóża doliny?

 

...........................................................................................................

 

 

VII Zimowy Maraton Bieszczadzki 

Czy Zimowy Maraton Bieszczadzki się odbędzie?

Zakładamy, że obowiązujące pod koniec stycznia obostrzenia antykowidowe pozwolą na organizację imprezy w takiej formie, w jakiej ją zaprojektowaliśmy. Co by nie było jeszcze niedawno można było ją w tej formie realizować w czerwonych strefach… Ale widzimy też, że sytuacja jest nieprzewidywalna i nieprzewidywalne są kształty nowych rozporządzeń… Czekamy więc tak jak Wy, szykujemy się na ostatni weekend stycznia, a jakby się wtedy nie dało zorganizować imprezy to będziemy ją przenosić na najbliższy możliwy termin…
Już 30-31 stycznia zapraszamy na Zimowy Maraton Bieszczadzki. Do dyspozycji są trzy dystanse na 10, 20 i 43 km, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

 

............................................................................................................

 

 

ZEW się budzi Festiwal 2021

 

26 i 27 czerwca 2021 roku, w sercu wciąż dzikich Bieszczad, spotkają się pasjonaci muzyki, podróży i natury. Połączy nas ZEW, który obudzi się w ten wiosenny weekend. Tak jak natura budzi się do życia po zimie, tak nas porwie energia dzikiej muzyki.
Zgodnie z tradycją festiwal ZEW się budzi rozpocznie się koncertem o świcie 26 czerwca – otwierające gitarowe riffy zabrzmią na scenie razem z pierwszymi promieniami słońca wschodzącymi nad górami.
Pomysł na festiwal ZEW się budzi powstał z pasji ludzi tworzących na co dzień markę ZEW for men, którzy łącząc miłość do natury, przygody i muzyki, zorganizowali w 2018 pierwszą edycję wydarzenia w Lesku, a w 2019 drugą edycję już w Cisnej, w otoczeniu gór, lasów i potoków.
Zapraszamy na festiwal ZEW się budzi, czyli dwa dni muzyki i przygody w sercu dzikich Bieszczad.

 

 

 

 

 

............................................................................................................

 

 

VI Festiwal Biegu Rzeźnika, 10 - 13 CZERWCA 2020

II Rzeźnik SKY
20 czerwca 2019r.

VI Rzeźnik Ultra (105K i 150K)
20 czerwca 2019r.

XVII Bieg Rzeźnika i Bieg Rzeźnika HardCore
21 czerwca 2019r.

VIII Rzeźniczek, czyli Mały Bieg Rzeźnika
22 czerwca 2019 r.

RZEŹNICZĄTKO- BIEGI DLA DZIECI
22 czerwca 2019 r.

II Dycha na Jeleni Skok
22 czerwca 2019r.

III Rzeźnik ENIGMA
23 czerwca 2019r.

 

............................................................................

 

22 LIPIEC 2018r.  - DWERNIK

VIII BIESZCZADZKIE ŚWIĘTO JAGODY

W tym roku jak zawsze nie zabraknie jagodowych smakołyków, które przygotują jak co roku Panie ze wszystkich Kół Gospodyń...a przede wszystkim organizatorki : Koło Gospodyń Jagódka z Dwernika !  Jak co roku czas umilać będą wspaniałe takie zespoły jak WATRA, JONTKI, NA DRABINI, a wieczorem KORMORANY.

 

...................................................................................................

 

 


 

 

 

 

 

 

 

                                        

Ilość zdjęć: 15
 
replica watchesrolex replicareplica tag heuerbreitling replicareplica hublotreplica panerai

 

 

             ZADZWOŃ  

      602 291 848

e-mail:  miroslawa37@wp.pl

NAPISZ do NAS

 

                               

GOPR Grupa Bieszczadzka

Numer Ratunkowy w Górach

601 100 300

 

POGODA w CISNEJ
    

        Godzina po godzinie
        Na 16 dni

        
    

    

 

 Powered by: www.cdx.pl